logo

Danışmanlık

Danışmanlık
Demans ve Alzheimer baş etmesi oldukça güç hastalıklar. Dolayısıyla bu süreçte bakım veren aile yakınlarının hem hastanın yaşam kalitesinin yükseltilmesi hem de bakımın getirdiği yükün hafifletilmesi için destek alması şarttır.
Birçok aile bireyi ya da bakıcı ne yazık ki hastasına doğru bakım vermenin ve iletişimin yollarını bilememekte ve bu konuda yeterli desteği alamamaktadır.  Yalnızca hastalık süreci ile ilgili değil, bakım veren kişilerin çoğu zaman psikolojik ve sosyal desteğe de ihtiyacı olabilmektedir. Birçok aile bireyi hastasının ya da kendinin sahip olduğu yasal veya sosyal hakları bilmemektedir. Bakım konusunda bilgilenmek, psikolojik destek almak, yasal ve sosyal haklardan haberdar olmak sizi büyük ölçüde rahatlatacaktır.
Demans Dostu Toplum Derneği olarak dernek bünyesinde görev alan alanında uzman danışmanlarla, her zaman yanınızdayız.
Sosyal Haklarınız, hukuki konular ve Psikolojik destek için bizlere ulaşın.
Birçok aile bireyi ya da bakıcı ne yazık ki hastasına doğru bakım vermenin ve iletişimin yollarını bilememekte ve bu konuda yeterli desteği alamamaktadır. Yalnızca hastalık süreci ile ilgili değil, bakım veren kişilerin çoğu zaman psikolojik ve sosyal desteğe de ihtiyacı olabilmektedir. Birçok aile bireyi hastasının ya da kendinin sahip olduğu yasal veya sosyal hakları bilmemektedir.